Н. Гурницька “Мелодія кави у тональності кардамону”
Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що поєднало молоду невинну дівчину з одруженим чоловіком — мінлива пристрасть, ланцюжок містичних випадковостей чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє… Пронизливо, чуттєво, шалено, але чи можливо весь час жити на лезі ножа або ж на краю безодні? Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?…
І. Роздобудько “Арсен”
13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка “забрала” в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала “візитівкою” цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди.
Р. Брэдбери “Вино из одуванчиков”
«Кульбабове вино» — роман Рея Бредбері, вперше видана в 1957 році. «Кульбабове вино» — твір, який вирізняється серед літературної творчості Рея Бредбері особистими переживаннями письменника. Це багато в чому автобіографічна книга, події якої відбувається влітку 1928 року в вигаданому місті Грін-Таун, штат Іллінойс. Прототипом містечка є рідне місто Бредбері — Вокіган в тому ж штаті США.
Х. Муракамі “Погоня за вівцею”
Здавалося б, сюжет роману невигадливий. Від журналіста, що творить рекламні тексти й іншу порожнечу навколо себе, йде дружина. Та дарма — все одно не було між ними нічого яскравого. Замість того з’являється дівчина-повія з чарівними вухами. Любов не любов, але хоч якесь пожвавлення. А потім в життя героя входить вівця — єдина у світі, яку варто розшукати. Ця вівця час від часу вселяється в підхожу людину і стає її сутністю. Вона всемогутня і злопам’ятна. Така уперта тварина. Що за вівця і звідкіля прийшла — невідомо. Та й не це важливо. Пошук вівці — єдине, у чому є сенс. І якщо вже доля звела людину з цією твариною, нікуди від неї не сховатися? Адже вівця легко стає і долею, і думками, і навіть зовнішністю…